Kā izvēlēties rollerslēpes?

Kādā solī slēposiet?

Pirmkārt, ir svarīgi zināt kādā solī slēposiet. Rollerslēpes ir pieejamas slidsolim, klasiskajam solim un ir arī kombi varianti, ar kuriem var slēpot abos soļos.

Klasiskā stila rollerslēpēm ir garāks rāmis, tām ir mazāki un platāki ritentiņi un viens no ritentiņiem (biežāk priekšējie) parasti ir aprīkots ar sprūdratu, kurš neļauj rollerslēpēm ripot atpakaļ.

Kombi variantā rāmis var būt gan slidsoļa, gan klasiskā soļa. Atkarībā no tā, kuru soli biežāk izmanto. Ritentiņi arī tiek uzlikti tādi, lai varētu slēpot abos soļos.

Pareiza rollerslēpju izvēle

Treniņiem vai sacensībām?

Rollerslēpes atšķiras pēc pielietojuma. Ir modeļi, kuri vairāk piemēroti sacensībām un ir modeļi, kuri labāk piemēroti treniņiem.

Vairāk šo atšķirību izjūt tieši slidsolī. Sacensībām rollerslēpes parasti ir no viegla alumīnija rāmja un ļoti ātriem ritentiņiem. Šīs rollerslēpes var izmantot arī treniņiem uzliekot tām lēnākus ritentiņus. Treniņiem rollerslēpes atšķiras ne tikai ar ritentiņiem. Ir ražotāji, kuri ražo speciālas rollerslēpes tieši treniņiem. Šo modeļu rāmji tiek ražoti no materiāliem, kuru īpašības palīdz sportistam uz rollerslēpēm justies kā uz distanču slēpēm. Sacensībām šie modeļi nav piemēroti, jo tie ir pārāk elastīgi un ar tiem nevar attīstīt maksimālu ātrumu. Izņēmumi ir Globulonero B1 Carbon Skate un CS1 Carbon Classic modeļi, kuri ir pietiekoši stingri un, kurus aprīkojot ar ātrajiem ritentiņiem var izmantot arī sacensībās.

Slēpošana slidsolī sacensībās

Ja ir plānots rollerslēpes pārsvarā izmantot treniņiem, tad mēs ieteiktu izmantot modeļus, ar kuriem slēpojot sajūtas ir līdzīgas kā ziemā slēpojot ar distanču slēpēm. Sajūtas ikdienā rollerējot ar šiem modeļiem ir daudz patīkamākas.

Iesācējs vai lietpratējs?

Ja esat iesācējs labāk izvēlēties modeļus, kuri nodrošina lielāku stabilitāti. Klasiskajā solī būtiskas atšķirības stabilitātes ziņā starp modeļiem nav, bet slidsolī iesācējam labāk izvēlēties modeļus, kuriem ir mazāki un platāki ritentiņi.

Pa asfaltu vai pa citu segumu?

Šobrīd tiek ražotas arī rollerslēpes ar kurām var rollerēt arī pa grants ceļiem un meža takām. Šiem modeļiem ir lielāki ritentiņi, nekā tiem ar kuriem rollerējam pa asfaltu un tie ir pumpējami.

Kas vēl nepieciešams, lai varētu doties rollerēt?

Rollerslēpotāja aprīkojumā ietilpst rollerslēpes, zābaki, stiprinājumi (SNS vai NNN), nūjas, ķivere, cimdi un aizsargi, ja nepieciešams.

Zābakus var izmantot tos pašus ko ziemā slēpojot, bet ir arī speciāli vasaras modeļi, kuri ir piemēroti siltajam gada laikam.

Rollerslēpes

Nūjas arī var izmantot tās pašas, kuras ziemā, bet būs jānomaina galiņi pret rollerslēpošanas nūju galiņiem, kuri ir mazāki un kuriem ir ļoti nodilumizturīgs pabedīta uzgalis.

Ķivere tāpat kā braucot ar riteni vai skrituļojot būs vajadzīga pašu drošībai.

Cimdi (vēlams garie) nepieciešami, lai kritiena gadījuma pasargātu rokas un pirkstus.

Iesācējiem iesakām izmantot arī ceļu un elkoņu sargus, lai izsargātos no nepatīkamiem nobrāzumiem gadījumā, ja gadās krist.

Atstāt komentāru